Tarımsal Etil Alkol Nedir? Bilinmesi Gerekenler

En son güncellendiği tarih: 30 Ara 2020

Tarımsal kökenli etil alkol, son dönemlerde en çok aranan konulardan biri haline gelmeye başladı. Alkole fiyatlarına getirilen zamlar, yeni vergi rakamlarının yüksek olması pek çok neden, alkol tüketen kişilerin, kendi içkilerini evde yapmaya başlamalarına neden oldu. Tabi doğru ve tadı güzel bir içki elde edebilmek için satın alınanetil alkoledikkat edilmesi ve tarımsal kökenli etil alkol olup olmadığına dikkat etmek gerekir. Peki,tarımsal kökenli etil alkol nedir?Etil alkol, tarımsal kökenli bazı ürünlerin kullanılarak elde edildiği bir alkol türüdür. “İçilebilir tek alkol” çeşidi olması, içki yapımında kullanılmasını etkiliyor. Piyasada çok fazlasıyla etil alkol satıcısının olması ise insanların akıllarına, sahte olabileceği şüphesini haklı olarak getiriyor. Tarımsal kökenli etil alkol, aslında zarar vermeyen alkol türüdür veya bir diğer deyişle, insan ölümüne neden olmamaktadır.

Tarımsal kökenli etil alkol nasıldır?

Etil alkol ile metil alkolün birbirinden ayrı şeyler olduğunu bilmek önemli bir detaydır. Metil alkol, etil alkol oluşturulurken ortaya çıkan zehirli bir atıktır aslında. Ama bunun üretimi daha çok odun talaşından elde edilir ve kimyasal üretimlerde kullanılır. Sahte içki ölümleri ile ilgili yapılan haberlerde ölüme neden olan etkenin, etil alkol içerisine karıştırılan metil alkol olduğunun bilincinde olmak önemli bir detaydır.

Tarımsal etil alkol, yukarıda da söylediğimiz gibi tahıl ürünlerinin damıtılması ile elde edilen bir alkol türüdür. İçki yapımında kullanılan tek alkolün de bu alkol türü olması, evde içki yapmak isteyenlerin satın alırken dikkatli olmalarını gerektirmektedir.

Satın alınan yerin gerekli izinlere sahip olduğunu kanıtlayan belgelerin olması, üretim iznibelgeleri ve internet sitesinden alınacaksa sitenin güvenilir olup olmadığını araştırmak gerekir.

Güvenilir şekilde etil alkol satın almak için sitemizi tercih edebilirsiniz.Piyasada son dönemlerde çok fazlasıyla bulunabilen etil alkol, aslında orijinal olduğunda veyatarımsal kökenliolduğunda insan sağlığına zarar vermez. Fakat sahteleri ile karıştırılıp satılan etil alkollerin geneli, insan ölümüne sebebiyet vermektedir. Bu yüzden bilmediğiniz bir yerden satın almak yerine; güvenilir, ismi duyulmuş ve bugüne kadar herhangi bir şikâyet almamış markaları tercih etmenizi öneririz.


403 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Etil Alkol Kullanım Alanları Nelerdir?

Etanol veya tahıl alkolü olarak da adlandırılan etil alkol, genel adıyla alkollere verilen organik bileşiklerdir. Kimyasal formülü C2H5OH olarak bilinen etil alkolün moleküler ağırlığı 46.06844(232) g

Etanol Moleküler Formülü ve Ampirik Formülü

Etanol, alkollü içeceklerde bulunan ve genellikle laboratuar ve kimyasal madde üretiminde kullanılan alkol türüdür. EtOH, etil alkol, tane alkol ve saf alkol olarak da bilinir. Moleküler formül Etanol

derman etil alkol tüm hakları saklıdır.