ETİL ALKOL NEDİR.

En son güncellendiği tarih: 30 Ara 2020

Etanol , genellikle etil alkol olarak bilinir , ancak aynı zamanda saf alkol, tahıl alkolü ve içme alkolü isimleri ile de ilgilidir. Suda çözünür olabilen renksiz bir sıvı olarak tanımlanabilir. Aynı zamanda hafif bir kokuya ve seyreltildiğinde biraz tatlıdır. Bununla birlikte, seyreltilmediğinde veya konsantre edildiğinde, çok güçlü bir tada sahiptir ve yanma sonrası bir tat bırakır.

Etil Alkol , bira, brendi veya viski gibi alkollü içeceklerde bulunan alkoldür. Mayaların mayalanmasından veya şekerlerin kimyasal olarak parçalanmasından elde edilir. Mısır, buğday, arpa gibi bitki ve tahıllardan yapılır. Etanol, tanecikler öğütülerek ve ardından maya ile mayalanarak üretilebilir. Fermantasyon işlemi sırasında, tanelerin nişastaları alkole dönüştürülür. Sonra bir damıtma işlemi de var.

Tıbbi Alanda Alkol

Alkol , tıp alanında bir antiseptik ve bir dezenfektan olarak kullanılır. Tıbbi mendiller ve antibakteriyel el dezenfektanları, bakterilerin hastanelerde ve ilgili tesislerde yayılmasının önlenmesine yardımcı olmak için alkole sahiptir. Alkol ayrıca enjeksiyonlardan önce cildi sterilize etmek için kullanılır. Hastaneler ve tıbbi klinikler kullanımdan önce ve sonra çeşitli tıbbi ekipmanı sterilize etmek için alkol kullanır. Etil alkol ve izopropil alkol bu amaç için kullanılabilir.

İzopropil alkol

Dezenfektan veya dezenfektan olarak alkol kullanırken, muhtemelen izopropil alkol kullanıyorsunuzdur. İzopropil alkol, genellikle petrol ve kömür gibi fosil yakıtlardan gelen propandan gelir. İzopropil alkol denatüre edilmiştir, yani tüketimi önlemek için toksik bir madde eklenmiştir. İzopropil Alkol edilir değil özlerinin için bir çözücü olarak kullanılması önerilmektedir. İzopropil alkol, ekstraktlarınızda istenmeyen kirleticilerin ardında kalabilir.

Solvent Olarak Etil Alkol

Etil Alkol, mutfak özleri, uçucu yağlar, tentürler ve konsantreler gibi farklı ürünler için bir çözücü olarak güvenle kullanılabilir. Food Grade Ethyl

Alcohol kullanmak, özlerinize ve tentürlerinize zarar verebilecek kirleri en aza indirir. Aynı zamanda artık kalmaya az kalıyor.

Etil Alkol, BHO ve CO2 ekstraksiyonları yapılırken sıklıkla son yıkama olarak kullanılır.

Acemi veya ekstraksiyon sanatçısı olun, Extractohol kullanmak, en yüksek kalitede yağ ve konsantre üretmenize yardımcı olabilir!

350 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Tarımsal Etil Alkol Nedir? Bilinmesi Gerekenler

Tarımsal kökenli etil alkol, son dönemlerde en çok aranan konulardan biri haline gelmeye başladı. Alkole fiyatlarına getirilen zamlar, yeni vergi rakamlarının yüksek olması pek çok neden, alkol tükete

Etil Alkol Kullanım Alanları Nelerdir?

Etanol veya tahıl alkolü olarak da adlandırılan etil alkol, genel adıyla alkollere verilen organik bileşiklerdir. Kimyasal formülü C2H5OH olarak bilinen etil alkolün moleküler ağırlığı 46.06844(232) g

Etanol Moleküler Formülü ve Ampirik Formülü

Etanol, alkollü içeceklerde bulunan ve genellikle laboratuar ve kimyasal madde üretiminde kullanılan alkol türüdür. EtOH, etil alkol, tane alkol ve saf alkol olarak da bilinir. Moleküler formül Etanol

derman etil alkol tüm hakları saklıdır.